Які бувають оральні контрацептиви і що варто обирати

Існує чимало протизаплідних препаратів, найпоширенішими серед яких є оральні. Однак, варто пам’ятати, що їх прийом варто узгодити з лікарем.

Проконсультуйтеся з лікарем

Проконсультуйтеся з лікарем

 

Протизаплідні таблетки бувають двох видів: комбіновані оральні контрацептиви (КОК) і міні-пілі. КОК складаються з етинілестрадіолу (штучний аналог гормону естрогену) і прогестагену. Дані препарати також ділять на кілька груп за що містяться в них гормонів:

Монофазні засоби
Вони містять однакову кількість естрогену і гестагена в кожній таблетці. До них відносять Регулон, Фемоден, Жанін, Линдинет, Силует і Логест.

Двофазні таблетки
Доза естрогену залишається на одному і тому ж рівні, а зміст гестагену змінюється в першому і другому періоді менструації. Дані засоби включають Фемостон, Нео-Еуномін, Секвилар, Биновум, Секвуларум та інші.

Трифазні препарати
В одній упаковці таблеток кількість гормонів змінюється три рази, так як їх прийом залежить від фази менструації (наприклад, препарати Три-Регол, Тризистон, Три мерсі).

Основою дії препаратів КОК є блокування овуляції, функцій яєчників і створення місцевих перешкод для овуляції. Також дані препарати викликають так звану залізисту регресію, яка не дає заплідненій яйцеклітині закріпитися в матці. Під впливом даних препаратів також згущується слиз шийкового каналу, що утрудняє просування сперматозоїдів.

Крім того, КОК поділяють на три групи за вмістом активних компонентів:

Мікродозовані ОК
Мікродозовані містять мінімальну кількість гормонів, такі препарати підходять жінкам молодше 25 років і тим, хто вперше починає прийом оральних контрацептивів. Такими препаратами є Димиа, Джес, Мерсилон, Новинет, Линдинет.

Низькодозовані ОК
Низькодозовані протизаплідні таблетки прописують молодим і зрілим жінкам, в тому числі і тим, хто вже має дітей. Також подібні препарати призначають пацієнткам, у яких після прийому мікродозованих таблеток з’являються міжменструальні кровотечі мажучого характеру. Крім того, низькодозовані таблетки знижують підвищену сальність шкіри, зменшують себорею, скорочують активність росту волосся в нехарактерних місцях і допомагають ліквідувати акне. До таких препаратів відносять: Ярина, Фемоден, Діані, Жанін, Три-мерсі, Силест, Марвелон, Рігевідон, Демулен, Хлое.

Високодозовані ОК

Високодозовані препарати містять величезну кількість гормонів, тому найчастіше їх призначають для лікування, або для ліквідації гормональних розладів. Оральні контрацептиви даної групи включають: Нон-овлон, Овосепту, Тризестон, Три-регол.

Міні-пілі Дія міні-пілі засноване на прогестагене. Препарати впливають на периферичні ділянки дітородної системи. Вони збільшують кількість слизу і змінюють її склад, щоб запобігти вільний рух сперматозоїдів. Також міні-пілі змінюють морфологію та біохімічний склад ендометрію, при яких запліднена яйцеклітина не закріплюється в матці. При прийомі міні-пілі у половини пацієнток блокується овуляція. Подібні препарати включають: Лактинет, Екслютон, Оргаметрил і Чарозетту

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *