Як за кольором сечі визначити хворобу?

Нормальна кількість сечі, що виділяється людиною протягом доби, становить 0,8-1,5 літра і залежить від статі, віку, ваги і стану здоров’я.

Сеча моментально показує всі неполадки в організмі: білок в сечі вказує на нефрит, цукор – на діабет, бактерії – на інфекції, слиз – на запальні процеси. Будь-які проблеми і відхилення від нормального складу сечі вказують на неправильний обмін речовин.

Визначення хвороби за кольором сечі – один з найпростіших способів діагностики захворювань на будь-якій стадії. Щоб швидко поставити діагноз треба лише уважно спостерігати за інтенсивністю забарвлення і кількістю урини, але, це важливо, потрібно, щоб унітаз був кришталево чистим, а освітлення у вбиральні в міру яскравим.

Свіжа сеча нормального, жовтого, кольору. Побачили жовтий колір сечі в унітазі? Знайте це практично ідеал, особливо якщо сеча чиста. Дуже добре, якщо через сечу, налиту в прозору банку або пляшку, ви зможете читати газету або бачити екран свого iPad.

“Якщо ваша сеча має темний колір і слабку прозорість, це ознака нестачі рідини – треба більше пити води” , – пояснює уролог Марк Ланіадо. Прозора сеча протягом тривалого часу може бути ознакою цукрового діабету. Прозора сеча утворюється в результаті занадто великої кількості води в її складі. Діабетики відчувають спрагу частіше здорових людей, тому багато п’ють і часто ходять в туалет.

Яскраво-жовтий колір сечі, швидше за все, є результатом споживання великої кількості вітамінів. “Організм не в змозі швидко переварити великі дози вітамінів B і C, а тому він виводить надлишок через сечу”, – розповідає Ніл Пател, фахівець Королівського фармацевтичного товариства.

Помаранчева сеча.Помаранчевий колір сечі – ознака зневоднення організму або споживання великої кількості солоної їжі. Крім того, надто помаранчевий відтінок може бути причиною кісти, пухлини або проблем з жовчними протоками, і навіть жовтяниці (гепатиту).

Блакитний колір сечі – ознака вживання в їжу деяких харчових барвників або ліків. Постарайтеся з’ясувати, методом виключення, що дає такий ефект.

Рожевий колір сечі – те ж саме, що і при блакитному відтінку.

Сеча зеленого кольору, результат впливу препарату Пропофол. Зелений колір – ознака інфекції сечовивідних шляхів, результат роботи бактерій Pseudomonas aeruginosa. Також, зелений відтінок дають ліки від хвороби Паркінсона і антидепресанти.

Джерело: zdorovia.com.uа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *