Різдвяний піст: навіщо треба поститися

 

Тернопільський священик-блогер Євген Заплетнюк розповів про Різдвяний піст та навіщо треба поститися.

На своєму сайті відомий тернопільский священик, протоієрей Євген Заплетнюк розповів, звідки походить традиція поститися перед Різдвом, правила та сенс посту, який почнеться у віруючих православного обряду 28 листопада.

Різдвяний піст має й іншу назву – Пилипівка, бо розпочинається одразу після дня святого апостола Пилипа (Филипа). Триває піст 40 днів, у православних – до 6 січня, у католиків – до 24 грудня.

Отець Євген пише, що головна мета посту – підготувати віруючих до зустрічі свята Різдва Христового. Священик зауважує, що дотримуватися посту, насправді, легко та приємно.

Але піст – це не просто зміна способу харчування, а насамперед зміна ставлення до речей, способу мислення. За словами протоієрея, «зміна грішного життя на святе та непорочне».

Через піст Бог навчає людину покірності. А завдяки зміцненню духу через самообмеження людина зможе перебороти «сатанинську присутність».

Для України і українців, в умовах тотальної кризи, економічної, моральної, духовної, піст – це ще й спосіб подолання труднощів, вважає священик.

Бо ще старці Оптиної пустині казали багато століть тому: «Не хочуть постити добровільно, то будуть постити не добровільно».

Джерело:Politeka

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *