РАДІТИ ЧИ ПЛАКАТИ!? СТАЛИ ВІДОМІ ШОКУЮЧІ НОВОВВЕДЕННЯ ДЛЯ НЕРОЗМИТНЕНИХ АВТО НА ПОЛЬСЬКИХ ТА ЛИТОВСЬКИХ НОМЕРАХ!

Авто завезені з Литви і Польщі буде складно легалізувати в Україні

Таку думку в Facebook висловив Генеральний директор Всеукраїнської Асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко.

Експерт пояснив, які складнощі виникнуть в Україні при легалізації машин, завезених з Європи.

Назаренко пише, що за чинним законодавством авто, зареєстроване в Литві, повністю знімається з обліку в разі, якщо протягом півроку на нього не була виписана страховка- зелена карта. Страховка в ЄС дорожче, ніж в Україні, тому на авто з Литви страховку купують тільки на 15 днів для перетину кордону. Потім проходить півроку і, якщо страховку не виписати знову, то авто автоматично знімають з обліку в Литві. Потім авто легалізувати неможливо, так як воно не потрапляє під визначення «авто на іноземній реєстрації».

Поляки формальних власників авто на «бляхах» після продажу авто українцю і вивезення авто з країни теж знімають ці авто з обліку в Польщі. Але частина авто оформляють в спільну власність або ставлять на облік на польських родичів. І такі машини легалізувати в Україні неможливо.

«Чи будуть здійснені ці формальні дії і чи підуть «литовські фірми», створені спеціально під реєстрацію «блях», на витрати або просто зникнуть? В останньому випадку виявиться, що легалізувати частину авто на «бляхах» неможливо, так як вони не належать українцю – потенційному кандидату на їх володіння!» – зазначає голова ВААІД.

Також останнім часом в країні почастішали випадки крадіжки євро номерів.

«Зловмисники крадуть номерні знаки авто і потім пропонують їх викупити. І якщо власник авто на українських номерах може плюнути на шантажиста і отримати в СЦ МВС нові номери за 200 грн, то водієві авто на литовських номерах потрібно звернутися в литовські органи реєстрації, що накладно і він або платить шантажисту або купує «фуфлижні номера», – зазначає експерт.

При цьому в Україні неможливо купити номера, які відповідають євростандарту. І тому водієві доводиться їздити на фальшивих номерах. І якщо українець виїде в ЄС, щоб зняти там з обліку в разі легалізації або просто зробити перезаїзд, то власнику загрожує дуже серйозне покарання.

ДжерелоPoliteka

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *