Обережно — грип!

5474_p_21_img_0001Із настанням холодів більшає кількість хворих на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції. В арсеналі військових медиків нині безліч противірусних препаратів, але найефективнішим засобом захисту від грипу на сьогодні залишається вакцинація

На території України очікується новий штам грипу — Н3N2

5474_p_21_img_0002За даними Центру грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій, з початку жовтня на грип та ГРВІ в Україні вже захворіло 156459 осіб. Як показали дослідження, у більшості заражених домінували віруси парагрипу. Проте значне підвищення рівня захворюваності, близьке до епідемічного, ще попереду. Як стверджують фахівці Міністерства охорони здоров’я України, найбільша захворюваність щороку відзначається орієнтовно з кінця січня — початку лютого по березень-квітень. Саме в цей час і є найбільший ризик підхопити небезпечну інфекцію.

Зазвичай по всьому світу в сезонні епідемії грипу фіксується від 3 до 5 мільйонів випадків важкого перебігу хвороби та від 250 до 500 тисяч випадків смерті, оскільки захворювання передусім вражає верхні дихальні шляхи, включаючи ніс, горло, бронхи і дуже швидко поширюється серед людей.

Щороку видів грипу більшає. Цього року на території України очікується новий штам — Н3N2. Уперше він зафіксований 2014 року в Гонконгу. Східний грип дуже небезпечний через відсутність до нього імунітету в українців. За інтенсивністю Н3N2 перевершує торішній каліфорнійський вірус Н1N1. Отже, кількість хворих на грип в Україні може бути більшою в порівнянні з епідемією січня-лютого 2016-го, однак, як стверджують лікарі, цей штам не призведе до серйозних ускладнень.

Як можна заразитися вірусом

Віруси грипу, як добре всім відомо, передаються від людини до людини повітряно-крапельним шляхом і мають симптоми, дуже схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ). Проте на відміну від застуди грип набагато небезпечніший, тому й вимагає особливої уваги.

21_p_0001

Методи лікування

— Перше, що я вам раджу, негайно зверніться до лікаря та максимально обмежте контакти з іншими людьми. Аби уникнути зневоднення організму, при високій температурі я рекомендую вживати теплі підсолені напої. Якщо немає змоги отримати медичну допомогу, прийміть таблетку парацетамолу, проте лише, якщо температура тіла перевищує 38,5 градуса. Категорично забороняється хворим вживати аспірин, адже, як відомо, цей препарат викликає ускладнення з боку центральної нервової системи, — розповідає начальник відділення повітряно-крапельної інфекції клініки інфекційних захворювань Національного військово-медичного клінічного центру «ГВКГ» МОУ полковник медичної служби Віктор Третьяков.

5474_p_21_img_0005— Із народних методів лікування раджу вживати теплі трав’яні чаї з ромашки, липи, календули, відвари калини, які виводитимуть токсини з організму. Додавайте до напоїв мед та лимон. До раціону харчування обов’язково введіть часник, цибулю, імбир та червоний перець. Не забувайте вживати вітамін С. Як відомо, саме він покращує стійкість організму до простудних захворювань. Бажано споживати обов’язково якомога більше свіжих овочів та фруктів, які також сприяють зміцненню імунітету. Як один із методів профілактики — рекомендую загартовування організму. Такі прості способи запобігання грипу дозволять вам скоротити термін хвороби та зберегти здоров’я оточуючих.

Вакцинація від грипу: ніколи не пізно!

В арсеналі військових медиків нині безліч противірусних препаратів. Як стверджують фахівці, в госпіталях і в районі проведення АТО ліків достатньо. Проте найефективнішим засобом захисту від грипу на сьогодні залишається вакцинація.

— Як правило, спалах захворювання на грип серед військовослужбовців виникає на два тижні пізніше, ніж у цілому по країні. На щастя, смертельних випадків від цієї хвороби серед військових за останні роки зафіксовано не було, а кількість хворих серед них щороку не перевищує епідемічний поріг, — розповідає начальник Центрального санітарного епідеміологічного управління Міністерства оборони України майор медичної служби Сергій Литовка. — Вся важкість грипу полягає в ускладненнях, які він залишає після себе. У разі несвоєчасного звернення до лікарів може розвинутися вірусна пневматична інфекція, яка є здебільшого причиною смерті в окремих випадках.

21_p_0002— Останні декілька місяців ми активно проводили агітацію щодо проведення вакцинації проти грипу серед військових, бо наше основне завдання — в найстисліші строки сформувати в бійців імунітет до цієї хвороби, — додає Сергій Литовка. — Для проведення щеплень у районі проведення АТО вже сформовані групи військових медиків, до складу яких входять терапевти та анестезіологи. Всі фахівці пройшли спеціальну підготовку до проведення щеплень і мають відповідні сертифікати. Днями вже розпочали вакцинацію серед військових у районі АТО.

Вакцинація від грипу є рекомендованою та не входить до календаря обов’язкових щеплень. У Збройних Силах України особливими групами вибору є керівний склад, особи, які виконують завдання з бойового чергування та оперативної чергової служби, медики та особи, яким щеплення необхідні за медичними показаннями.

— Вакцинальна кампанія у війську триватиме ще близько 2-х місяців. Уже складені списки всіх охочих пройти вакцинацію, вакцина зберігатиметься в спеціальних умовах у госпіталях і за потреби буде доставлена до мобільних медичних пунктів. Якщо у вас тільки зараз виникло бажання зробити щеплення, вас включать до списків у будь-який час. Особисто я обов’язково пройду вакцинацію від грипу і вам раджу зробити так само, — каже начальник Центрального санітарного епідеміологічного управління Міністерства оборони України Сергій Литовка.

 

Ліки для профілактики

До нового епідсезону до України вже ввезено вакцини для профілактики грипу «ДжиСі Флю» та «Ваксі грип», які пройшли перевірку і повністю відповідають державним і міжнародним стандартам. Щеплення потрібно зробити не пізніше середини листопада, адже імунітет до вірусу після вакцинації виробляється протягом 2–3 тижнів.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *