Неслухняна дитина: чому це не “пробіл” у вихованні

Дуже часто можна почути від психологів, що неслухняна дитина – це нормально чи навіть добре. Напевно, для кожного з батьків спокійний, слухняний і некапризний малюк – це мрія, особливо для тих, у кого росте активна, незговірлива і дуже цікава дитина.
3113.jpg (175.23 Kb)

Найчастіше, коли дитина не слухається, батьки починають підвищувати на неї голос. Але насправді діти нас чують і слухають, але вони до кінця ще не розуміють, що ми від них хочемо. Для них незрозуміло тільки одне – мене, напевно, не люблять, раз так кричать? У такій ситуації дитині не ясно, що ж робити або не робити, щоб дорослий не кричав.

Діти хочуть щоб з ними просто спокійно розмовляли. Якщо ваш малюк лідер, то він однозначно відмовиться робити щось, що суперечить йому. У такому випадку, якщо батьки карають дитину і розраховують на вибачення, то така ситуація може зайти в глухий кут. З такими дітьми необхідно домовлятися і пояснювати, які наслідки можуть бути в результаті тієї чи іншої поведінки.

Але багато психологів говорять те, що зайвий спокій і покірність не зовсім добре. І ось чому.

Занадто слухняна малюк – це малюк безініціативний і безвольний. Він не знає, що таке спонтанність. Поки дитина маленька і знаходиться постійно з батьками, вона ідеальна, поступлива, для неї все, що говорять старші – закон. Але, будучи вже старше і більш самостійною, така дитина легко потрапляє під чийсь вплив.

При суворому виконанні всіх доручень, безініціативності і зовнішньому спокої можуть ховатися страхи, переживання і невпевненість в собі і в любові батьків. Крім того, в майбутньому такою людиною буде легко управляти і маніпулювати. Чи хочете ви цього для своєї дитини?

Звичайно, з активним і впертим малюком набагато складніше. Батьки постійно в пошуку компромісів, намагаються з ним домовитися. Але, погодьтеся, тільки ви можете підібрати правильний підхід до свого норовистого чаду.

Не забувайте, що не тільки батьки виховують дітей, а й навпаки, діти батьків. І це абсолютно нормально. Пам’ятайте, ваша дитина – це особистість, у якій свої бажання, пристрасті і слабкості. Тому не змушуйте дитину вести себе тільки так, як того хочете ви.

Джерело:nashamama

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *