Не стало легендарного вояка УПА: Бився з СС, СД та НКВС, втікав з радянських концтаборів, пів-світу пройшов, щоб повернутись до України

Семен Климович Сорока для кагебістів, які ніколи не спускали ока з колишнього упів­­ця, так і залишився “неразоружившимся”. Таким, що не здався і ніколи не розкаювався.​
Семен Сорока. Фото:Тиждень

Як стало відомо із власних джерел, сьогодні вдень, 21 листопада, близько 15 години, на 90-му році життя помер ветеран УПА, мешканець Кропивницького Семен Климович Сорока. Про це пише Утренний город, передають Патріоти України.

Семен Климович Сорока був зв’язковим у лавах Української повстанської армії під псевдо “Лис”.

За даними видання Тиждень, у 15-річному віці він уже був зв’язковим в УПА, мав псевдонім “Ясен”. А в сталінській “зоні” від імені й псевдоніма залишився тільки табірний номер Б9965.

Для кагебістів, які ніколи не спускали ока з колишнього упів­­ця, Семен Сорока так і залишився “неразоружившимся”. Таким, що не здався і ніколи не розкаювався.

За розповідями самого ветерана, його предки козацького кореня, що тягнеться аж до ХVІІ століття. Його бабуся Олена з гордістю розказувала, що один із її предків, Дмитро Гресько, служив у Івана Богуна.

Коли збройна боротьба УПА закінчилася, я опинився в Дубні. Пішов здобувати освіту. А водночас створював там молодіжну організацію ОУН. 22 лютого 1952 року мене арештували й відвезли у внутрішню тюрму військ МГБ Прикарпатського військового округу в Рівному. Довелося пройти через катування…

Особливо запам’ята­ло­­ся «купання» в’язнів. Нас випускали з карцеру й ошпарювали водою не менш як 60 градусів. А після того обливали льодовою… О 18-й годині починалося слідство: цілу ніч, аж до 6-ї ранку, прив’я­зані ланцюгом до металевої табуретки, з наручниками на руках, ми повинні були «бодрствовать»… Слідчих Семикоза, Заброду, Єрмакова я запам’ятав…

А 26 серпня дістав вирок «трійки» військового трибуналу за статтями 54-1а, 54-11, 20-54-8 за поширення націоналістичної літератури, участь у «бандитсь­ких» організаціях УПА та створення молодіжної організації ОУН. 25 років позбавлення волі…” – розповідав ветеран.

Як згадував Семен Климович, про смерть Сталіна він дізнався по радіо. Дехто плакав: “Що тепер з нами буде?”. А він вискочив на стіл і закричав: “Слава Богу, він здох!”.

Ховатимуть ветерана, ймовірно, на Рівненщині, орієнтовно у четвер, 23 листопада.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *