Зимові “гойдалки”: погода поб’є нові рекорди

Прийдешня зима готує чимало сюрпризів та випробувань для українців. Синоптики прогнозують нові температурні рекорди.

Завідуюча відділом синоптичної метеорології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух вважає, що зима буде непростою та зможе побити усі рекорди.

Однак, за прогнозом спеціаліста, зима буде не сувора, а середня температура – навіть вища на кілька градусів за минулорічну.

“Тенденція істотного підвищення температури за місяць, за зиму і, в кінцевому підсумку, за сезон, відзначається з середини 70-х років минулого століття. Це глобальні тенденції, які стосуються, природно, і України. Найбільші зміни спостерігаються саме взимку і влітку. При цьому для зими ще характерний істотне зростання саме мінімальної температури. Найтепліше у нас останнє десятиліття, зокрема останні три роки: 2015-й, 2016 й і, можливо, 2017-й стануть найтеплішими роками за весь період спостережень”, – сказала спеціаліст.

Також синоптик додала, що нинішні зими значно тепліші, таких приміром ще 20-40 років тому не було.

На початку грудня в Україні пануватиме спокійна в міру холодна погода. Очікуються невеликі морози – вдень в межах нуля градусів, а вночі -3-4 за Цельсієм.

А от Новий рік зустрічатимемо з сильнішими морозами та снігом.

Проте найнеприємніше, що чекає в грудні – це температурні перепади. З 4 по 7 грудня очікується відлига – 2-3 градуси тепла. З 10 по 22 грудня знову будуть морози, але нас чекають “гойдалки”.

Так температура з 3-5 морозу різко опуститься до -11 і нижче.


 

Нагадаємо, синоптики попередили, що цієї зими до України дістане небезпечний штормовий циклон зі Скандинавії. Його удар ми відчуємо вже на початку грудня.

 

Як раніше повідомляв інформаційний портал “Знай.ua“,  синоптики дали детальний прогноз погоди на всю зиму.

Автор матеріалу: Ирина Дождева

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *