Захід має надати Україні зброю і розмістити на Донбасі миротворців – Расмуссен Захід має надати Україні зброю і розмістити на Донбасі миротворців – Расмуссен

Аби припинити кровопролиття на Донбасі, Заходу слід надати Україні сучасну оборонну зброю й розмістити вздовж кордону із РФ миротворців ООН.

Таку думку у статті для провідного канадського друкованого видання «The Globe and Mail» висловив колишній Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен.

«Європа, Канада та США зараз мають можливість посприяти політичному вирішенню цієї війни: по-перше, надавши українським військовим оборонне обладнання і, по-друге, розгорнувши на Донбасі потужну миротворчу місію ООН», – пише Расмуссен.

Він нагадав, що Росія сама подала до Радбезу пропозицію про розміщення сил ООН в Україні. «Московський проект резолюції виявився типовим путінським блефом, що порушує кілька принципів ООН, тобто є неприйнятним у чинному вигляді. Але замість того, аби відкидати його, Захід повинен викрити блеф і перетворити за допомогою батога і медяника московську пастку на вікно для досягнення миру», – стверджує екс-генсек.

На його переконання, озброєння України служитиме батогом, а зняття із Росії санкцій – медяником. «Якщо Росія виведе свої війська й відновить суверенітет України, ми зможемо запропонувати найбільшу винагороду – полегшення санкційного режиму. Цю страву не подають частинами: повне зняття санкцій можливе лише після повного виконання Росією своїх зобов’язань», – наголосив Расмуссен.

Він додав, що міжнародна спільнота може уникнути заморозки конфлікту, якщо грамотно сформує мандат миротворчої місії. «Радбез може уникнути цього провівши червоні лінії. По-перше, наполігши, що місія розміщатиметься уздовж усього українсько-російського кордону, аби не перетворювати лінію зіткнення на новий де-факто кордон. По-друге, миротворці повинні захищати населення та інфраструктуру, а не лише міжнародних спостерігачів у цій зоні», – йдеться у статті.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *