ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ. Припиніть «прогрівати» двигун автомобіля!

Здається, це роблять всі: заводять вранці автомобіль і сидять усередині, поки «прогрівається двигун». Ймовірно, ви це робите для того, щоб захистити двигун. А значить, стали жертвою міфу, який насправді приносить більше шкоди, ніж користі.

Останні 26 років Кьятті вивчає двигуни внутрішнього згоряння, тобто мотори, які спалюють рідке паливо, щоб отримати енергію. В даний час він навіть курує роботу Аргонської національної лабораторії в Іллінойсі.

Якщо коротко, то висновок експерта такий:

Робота двигуна автомобіля на холостому році в мороз не тільки змушує вас витрачати зайве паливо, але і шкодить двигуну.
Тому що коли мотор працює, а машина стоїть, застигле масло не встигає вчасно дістатися до циліндрів і поршнів. Результат – підвищене, неприпустиме навантаження на них.

Коріння міфу:

Деякі міфи дуже живучі, і цей – не виняток. Підставою для нього стала епоха, коли всі бензинові двигуни були карбюраторними. Але ще в 1980-х стали використовувати електронне уприскування палива, який зробив це «правило п’яти хвилин» неактуальним.

Ключова відмінність тут в тому, що електронне впорскування палива саме регулює склад повітряно-паливної суміші, яка потрапляє в циліндр. Карбюратор так робити не вмів: у ньому не було для цього спеціального датчика. Але так як машин з карбюраторами більше не роблять, то і потреби в холостому ходу немає ніякої.

источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *