У Польщі запропонували саджати у в’язницю за пропаганду ОУН-УПА

Польська селянська партія хоче ввести кримінальну відповідальність за пропаганду ОУН-УПА. Це один з елементів законопроекту про встановлення 11 липня Дня пам’яті поляків-жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА на східному кордоні Польщі та внесення поправок до деяких чинних законів. Про це повідомляє Радіо Польща, передають Патріоти України.

У минулому році Сейм прийняв рішення про встановлення Національного дня пам’яті жертв геноциду на Волині 11 липня, але, на думку депутатів Польської селянської партії і Патріотичної асоціації організацій ветеранів, цей акт повинен мати ранг закону.

Лідер партії Владислав Косиняк-Камиш пояснив, що закон є більш постійним, ніж будь-яка резолюція. На його думку, прийняття Сеймом цього документа буде природним наслідком досягнення усвідомлення історичної правди в польському суспільстві. Владислав Косиняк-Камиш підкреслив, що автори законопроекту не хочуть загострювати польсько-українські відносини.

Проект документа вводить поправки в Закон про Інститут національної пам’яті та Кримінальний кодекс. Зокрема, пропонується в каталог злочинів, скоєних в період з 8 листопада 1917 року по 31 липня 1990 року, включити злочини, вчинені українськими націоналістами.

Крім того, в запропонованій поправці до Кримінального кодексу в список тоталітарних символік, виробництво, зберігання і розповсюдження яких є злочином, внести символіку Організації українських націоналістів і Української повстанської армії.

Депутати пропонують встановити покарання за пропаганду ОУН-УПА у вигляді позбавлення волі на строк до двох років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *