Припиніть порушувати закон, маєте місячний термін: Лутковська поставила Авакову ультиматум у справі автівок з іноземною реєстрацією

Український омбудсмен розповіла, що з квітня по вересень 2017 року було проведено розслідування, в ході якого встановлено факти збору правоохоронцями інформації про власників таких авто і формування спеціальних списків.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська звернулася до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з вимогою припинити практику незаконної зупинки автомобілів з іноземною реєстрацією. Відповідний документ з’явився на сторінці омбудсмена в Facebook, передають Патріоти України.

На вирішення проблеми очільнику МВС дали один місяць. Лутковська розповіла, що з квітня по вересень 2017 року було проведено розслідування, в ході якого встановлено факти збору правоохоронцями інформації про власників таких авто і формування спеціальних списків.

“Зокрема, при зупинці транспортних засобів з іноземною реєстрацією у їх власників вимагають, серед іншого, надати відомості про місце прописки, номер мобільного телефону і дату в’їзду на територію України”, – зазначила омбудсмен.

Лутковська наголосила, що єврономер не є причиною для зупинки автомобіля, а збір вище згаданої інформації не входить до повноважень поліції.

“З огляду на зазначене, незаконне збирання органами Національної поліції інформації про власників (водіїв) транспортних засобів з іноземною реєстрацією, які знаходяться на території України, в рамках проведення спільної спеціальної прикордонної операції “Кордон-2017” повинен бути припинений, а зібрана інформація – знищена як зібрана з порушенням вимог Закону України “Про захист персональних даних”. Про вжиті заходи прошу поінформувати мене в місячний термін”, – йдеться в зверненні.

Читайте також на сайті:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *