Любите кока-колу? Колись це були ліки від імпотенції

98% жителів Земної кулі знайомі з цим словосполученням. Протягом останнього десятиліття ці два слова є  уособленням одного з найдорожчих , розкручених  і популярних брендів комерційної та рекламної індустрії.

Coca-cola замість ліків

Атланта, 1886 рік. Саме в цей період фармацевт Джон Пембертон винайшов рецепт солодкого і густого сиропу, відомого згодом як напій Кока- кола. Тоді він відніс його в місцеву аптеку, і лише за добу всі порції були розпродані по 5 центів. Новинка була запатентована як лікарський засіб від всіляких нервових розладів та імпотенції. Також його рекомендували людям, які мають сильну прихильність до морфій. Кола виступала як полегшена версія наркотику і зменшувала муки пацієнтів від болю.

Бренд розробив бухгалтер 

Назва та логотип були придуміні практично відразу ж. зробив це партнер винахідника напою Френк Робінсон, який займав у той  період посаду ядового бухгалтера. Словосполучення  Coca-cola виникло зі складу інгредієнтів, які  увійшли в напій: листя коки + горіхи тропічного дерева ( коли).

Перший рік виявився збитковим. Трохи пізніше справи пішли краще. У 1887 році  в штаті Джорджія приймають “сухий” закон. Колу починають  краще купувати  проте винахідник напою стає банкрутом і змушений продати всі активи за 2000 доларів. У це важко повірити, але колись вся компанія  Coca-cola мала таку вартість.

Існує безліч легенд, що розповідають, як із сиропу кола перетворилась на газовану воду. Найбільш правдоподібним є варіант: якось пяний житель  прийшов в аптеку і попросив підбадьорливого напою. Продавець полінувався йти в підсобку і запропонував содову розбавлену напоєм  Coca-cola . Нове поєднання так вразило чоловіка своїм смаком, що на його основі продовжують створювати і всі сучасні рецепти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *