Чого має навчити батько доньку до 16-річчя

Джекі Бледсоу – автор книг, блогер, спікер, але, в першу чергу, чоловік і батько трьох дітей. Він допомагає чоловікам бути лідерами і любити тих, хто понад усе.
722596_1_w_590.jpg (98.67 Kb)

Нещодавно Бледсоу поділився цікавим есе для справжніх батьків своїх дочок, пишеFathersClub.

За місяць нашій дочці виповниться 16 років. Я ось зараз надрукував ці слова і застиг. У буквальному сенсі застиг – не зміг витягнути з себе ні слова протягом кількох хвилин. Ось який вплив має на батьків це число, особливо якщо мова йде про їх єдину доньку. Мушу визнати, я весь на емоціях, можливо, навіть більше, ніж моя дочка, якій зараз самій належить бути на емоціях.

16 років – це серйозний рубіж. З цього віку наші діти можуть водити машину* (в Україні з 18 років – ред). Наші доньки вже більше не маленькі дівчатка. Вони подорослішали – фізично, розумово і емоційно. І, що найважливіше для нас з дружиною, скоро вона покине будинок. Два-три літа і вона вже буде жити самостійно. Сподіваюся, що все, чого ми її навчили, досить підготувало її до життя.

Ось те, чого батьки повинні навчити дочок до 16 років:

ЇЇ ЛЮБЛЯТЬ
Коли дочка відчуває, що її люблять, вона стає більш впевненою в собі. Це досягається за допомогою ваших слів і дій по відношенню до неї.

ЗАХИЩАТИСЯ
Найжахливіший кошмар будь-якого тата – що його доньці доведеться захищатися. Ми не завжди будемо поруч, аби заступитися за неї, тому важливо навчити її декільком способам самооборони і самозахисту.

ПОВАЖАТИ СЕБЕ ТА ІНШИХ
Ми повинні навчити їх, що неповага неприйнятна ні за яких умов. А також, що кращий спосіб домогтися поваги – це поважати інших людей. Ставитися до них так, як вони б хотіли, щоб ставилися до них.

БАЗОВЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ АВТОМОБІЛЯ – ЗМІНА МАСТИЛА, ПОКРИШОК
Ми, звичайно, сподіваємося, що їй не доведеться цього робити. Але якщо раптом у вашої дочки по дорозі спустить шину, вам буде спокійніше від того, що вона може сама її поміняти і доїхати до пункту призначення. Простіше, звичайно, отримати такі послуги за гроші, але іноді може виявитися корисним мати такий навик в своєму арсеналі.

НІКОЛИ НЕ ДОЗВОЛЯЙТЕ НІКОМУ ГОВОРИТИ, ЩО ВАША ДОНЬКА ЧОГОСЬ НЕ МОЖЕ
У житті їй зустрінеться багато сумнівних і негативних людей. Те, що вони говорять – не має значення.

ЛЮБИТИ СЕБЕ І ВСЕ В СОБІ
Незалежно від того, куди приведе її життя, як вона виглядає і що говорять інші, навчіть вашу дочку любити себе, бо вона – прекрасна.

ВЧИТИСЯ НА СВОЇХ ПОМИЛКАХ
Навчивши дочок того, що помилка – не кінець світу, а, навпаки, можливість для навчання і самовдосконалення, ви зробите їм велику послугу.

ВЕСТИ БЮДЖЕТ, ЕКОНОМИТИ І ЖИТИ БЕЗ БОРГІВ
Фінанси будуть мати великий вплив на її життя – добре чи погане. Уміння вести бюджет, економити і жити без боргів зроблять її відповідальною в питаннях фінансів.

ОБРАЗ МИСЛЕННЯ ХЛОПЦІВ
Ви самі були хлопцем. І ви знаєте, про що думають хлопчики і молоді чоловіки. Допоможіть їй побачити стосунки з протилежною статтю з іншого боку.

ПОВАЖАТИ СТАРШИХ, ЗОКРЕМА МАТІР І БАТЬКА
Поважай матір і батька свого, за це буде дароване довге життя. Ці стосунки можуть стосуватися усіх її майбутніх відносин.

ЛЮБИТИ БОГА І ЛЮБИТИ ІНШИХ
Незалежно від того, чи слідуєте ви вченням Біблії, принцип любові до інших дуже цінний в житті.

ВИ ЗАВЖДИ З НЕЮ, НА ЇЇ СТОРОНІ
Якою б дорослою не стала дочка, у вас завжди буде спеціальне місце для неї. А ви завжди будете на її стороні, готові захищати, вчити і допомагати їй.

ВЕСЕЛИТИСЯ І НАСОЛОДЖУВАТИСЯ МОМЕНТОМ
Їй багато чого треба пережити. Навчіть її веселитися і не ставати занадто серйозною. Покажіть їй, що святкувати пам’ятні моменти – важлива частина життя.

ПРАВИЛЬНО ХАРЧУВАТИСЯ І ЗАЛИШАТИСЯ ФІЗИЧНО АКТИВНОЮ
Так само, як гроші, здоров’я буде мати важливий вплив на її життя – позитивний або негативний. Нехай завжди пам’ятає про важливість здорового харчування і фізичної активності для її здоров’я.

НЕ ПРИПИНЯЙ ВЧИТИСЯ
Доки вона вчиться, вона росте. Так поліпшується якість її життя. Навчіть доньку постійно вчитися і не зупинятися в цьому після закінчення формальної освіти.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *