Чи можна приймати ліки під час вагітності

Від хвороб не застрахований ніхто. Навіть майбутні мами, яким хворіти зовсім не бажано. Сталося так, що без медикаментів не обійтися? Постарайся мінімізувати побічний ефект аптечних препаратів.

1d187fcdc0d044b23a5f58e3d23b5cdf.jpg (37.37 Kb)

Під час вагітності багато з традиційних препаратів стають небезпечними. Тому роби все можливе, щоб малюкові не довелося познайомитися з цими речовинами ще до появи на світ. Добре, якщо вагітність запланована, тоді ти зможеш підлікувати хронічні захворювання і уникнути загострень, а значить, і зайвого медикаментозного навантаження. В іншому випадку тобі доведеться заново переглянути свою аптечку і порадитися з лікарем, що зі звичних ліків тобі зараз підходить, що потрібно замінити, а без чого можна поки обійтися. Що стосується інших захворювань, то принцип той же: максимум профілактики, мінімум ліків.

Профілактика захворювань при вагітності
Дуже уважно стався до харчуванню і режиму дня: восьмигодинний сон, часті прогулянки, помірні фізичні навантаження і збалансований раціон – твої головні профілактичні методи. І зроби все, щоб не хворіти: в період спалахів ГРВІ та грипу уникай громадських місць, ні в якому разі не переноси на ногах навіть нежить: якщо хворобу на запускати, то і звичайне промивання носа солоною водою призведе до швидкого одужання.

Взагалі, намагайся лікуватися народними методами – вони кращі. Зверни увагу і на точковий масаж: саме час з’ясувати, натиснувши на яку точку на своєму тілі, ти знімеш головний біль або полегшиш носове дихання.

Якщо ж все профілактичні заходи не спрацювали, разом з лікарем виберіть найбільш щадний спосіб перемогти хворобу.

Користь чи шкода ліків?
Абсолютно безпечних ліків не існує. Навіть трави, їх настоянки і препарати на основі екстрактів з рослин є шкідливими. Пам’ятай про це, якщо доведеться приймати будь-які ліки в відповідальні дев’ять місяців. Адже через плаценту до дитини надходять не тільки кисень і поживні речовини, а й більшість далеко не корисних елементів, які ти отримуєш з лікарськими засобами.

Особливо небажаний прийом медикаментів в першому триместрі вагітності, коли відбувається закладка всіх органів і клітини найбільш чутливі до будь-якого втручання. Найбільш небезпечні засоби, які легко проникають через плаценту і накопичуються в тканинах. До шкідливих відносяться стрептоміцин, антибіотики тетрациклінової групи (тетрациклін, рондомицин), сульфаніламіди (сульфадимезин, етазол, бісептол), протисудомні засоби (дифенін, гексамедін). Список, звичайно ж, неповний.

Простіше перерахувати ті ліки, які тобі підійдуть. Але тільки лікар скаже точно, які з них ти все-таки можеш вживати. Зрозуміло, певною мірою малюк захищений від негативного зовнішнього впливу плацентарних бар’єром (природа про це подбала). На жаль, плацента здатна відфільтрувати далеко не всі шкідливі для несформованого організму речовини. Хоча б тому, що фармакологія розвивається дуже швидко, а процес адаптації людського організму до нових обставин досить повільний.

На щастя, у більшості сучасних ліків є аналоги, які можна приймати під час вагітності. Правильно підібрати їх – завдання лікаря. Доктор буде керуватися головним принципом: позитивний результат застосування препарату повинен перевищувати ризик від його використання.

Не варто впадати в крайнощі, відмовляючись від лікування, яке дійсно необхідно. Адже ускладнення запущеної хвороби можуть виявитися і для мами, і для малюка куди більш серйозними, ніж шкода від таблеток, призначених лікарем. Важливо довіряти лікарю. А якщо виникли сумніви, то проконсультуйтеся з іншими фахівцями. І якщо всі вони єдині в своїх судженях: з усією відповідальністю поставтеся до лікування. Роби все за правилами, щоб убезпечити дитину від небажаних наслідків.

Джерело:nashamama

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *