Через що у людини плоска стопа?

Плоскостопість – деформація форми стопи зі зниженням її склепінь. При такій деформації, стопи повністю втрачають свої ресорні і амортизуючі здібності.

плоскостопістьплоскостопість

 

Наслідки плоскостопості

Якщо м’язи і зв’язки стоп перестають працювати і стають слабкими, то відбувається порушення нормальної форми стопи – вона осідає і стає абсолютно плоскою, втрачаючи свою головну функцію – ресорну. У цьому випадку все навантаження, яку до цього брали на себе стопи, змушені компенсувати суглоби ніг (тазостегновий, колінний, гомілковостопний) і хребет. А так як за своєю природою суглоби і хребет не призначені для цього, то справляються вони з цією функцією досить погано і дуже швидко виходять з ладу.

Саме тому багато хто відчуває болю в спині і ногах, але не всі розуміють, що першопричина всього цього – плоскостопість. Плоскостопість – захворювання, наслідком якого є швидке стомлення при ходьбі, болі в стопах, колінах, стегнах і попереку.

Болі починають проявлятися тоді, коли в організму вже не вистачає сил забезпечувати нормальне і безпечне пересування. Саме через плоскостопість страждають гомілковостопний, колінний і тазостегновий суглоби, а також розвивається патологічна постава. Що в кінцевому підсумку, в результаті порушення опорної системи, може призвести до артрозу і сколіозу. Також з плоскостопістю пов’язаний розвиток варикозного розширення вен.

Тому дуже важливо щоб м’язи і зв’язки стоп були сильними і підтримували стопу в піднесеному стані, прибираючи навантаження з суглобів ніг і хребта.
Цікаво, що плоскостопість зустрічається як у людей сидячих професій, так і провідних весь свій робочий день на ногах. Пов’язано це з тим, що в першому випадку м’язи і зв’язки стають слабкими, через відсутність навантажень, а в другому випадку – навантаження занадто великі і зв’язки і м’язи просто з ними не справляються.

Види плоскостопості:
Як ми вже говорили стопа людини має два зводи, тому в першу чергу всі види плоскостопості діляться на поздовжню плоскостопість (зниження поздовжнього склепіння стопи) і поперечну плоскостопість (зниження поперечного зводу). Відповідно стопа може збільшуватися як в довжину, так і в ширину. Якщо у людини спостерігається сплощення поздовжнього і поперечного зводу одночасно, то говорять про комбінований плоскостопості або як його ще по іншому називають поздовжньо поперечну плоскостопість. При цьому обидва типи зустрічаються дуже часто, але переважає з двох зазвичай поперечна плоскостопість.

Також всі види плоскостопості можна розділити на вроджену і придбану. Але тут теж все дуже просто. Вроджена плоскостопість, яка лікується вже з перших днів появи малюка на світ, зустрічається дуже рідко і є наслідком пороку розвитку тканин плода. Тому в основному плоскостопість завжди є набутою.

Симптоми плоскостопості:

-ваше старе взуття стоптане і зношене з внутрішньої сторони, особливо це добре видно, якщо у взутті є каблук;
-ноги дуже швидко втомлюються при ходьбі і стоячій роботі;
-після великих фізичних навантажень починають хворіти стопи;
-в кінці дня з’являється втома і біль в ногах, відчуття важкості, ноги немов “налиті свинцем”, набряклість, можливі навіть судоми;
-в області кісточок з’являється набряклість;
-ходіння на каблуках перетворюється на суцільну муку;
-нога немов виросла в розмірі, як по ширині, так і по довжині, тому доводиться купувати взуття на розмір більше, а в старе взуття ви вже не влазите;
-на останній стадії захворювання крім ніг починає боліти поперек, ходіння у взутті стає мукою, а болі в ногах можуть поєднуватися з головними болями.

Багато перераховані симптоми плоскостопості можуть відповідати варикозному розширенню вен, тому при перших же появах больових відчуттів в області стопи і гомілки необхідно негайно звернутися до ортопеда.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *