14 вересня- це початок…Ви всі мусите це зробити, щоб вижити наступного року. Вшануйте це свято правильно

Слов’янський Новий рік або Новоліття вважається одним з головних церковних свят, яке відзначається 14 вересня, передає Корупція.Інфо.

Також 14 вересня в православ’ї вважається першим днем ​​нового церковного року – Початком індикта. Саме з цієї дати (за старим стилем з 1 вересня) починався календарний церковний рік.

Так, останнім церковним святом є Успіння Пресвятої Богородиці (28 серпня), а першим – Різдво Пресвятої Богородиці (21 вересня). Традиція святкувати Новоліття зародилася в 1363 році, як данина звичаям Візантії. А вже з 1492 року це церковне свято облаштувалося на Русі. У храмах в цей день вели богослужіння, де в молитвах згадували проповіді Спасителя в Назаретської синагозі, коли Ісус Христос сказав, що він прийшов «перев’язати зламаних серцем».

У цей день наші пращури влаштовували велике свято, в якому безліч традицій і забобонів. Так як початок року приходив разом з настанням осені, то люди закінчували збір врожаю і вели домашнє господарство.

Також в цей день люди виходили в поле і співали особливі пісні для того, щоб привернути хороший збір урожаю на свої поля. Ще саме на Новий рік було прийнято влаштовувати новосілля. До того ж до Новоліття потрібно було обов’язково закінчити всі торгові і господарські договори і угоди, сплатити данину, податки і мита.

Саме на Новий рік проводився ще один древній обряд – «постриг», тобто посвячення в воїнство і селянство дітей, які досягли віку 3 – 4 років. Таке посвячення проходило з прочитанням спеціальної молитви в церкві. У храм нового «духовного сина» приводив його хрещений батько. Після для дитини влаштовували свято.

Відзначимо, що в Стародавній Русі, коли Новий рік святкувався 1 вересня, навчальний рік для дітей починався тільки з 1 грудня в день пам’яті пророка Наума. У школярів навіть було спеціальне замовляння: «Пророк Наум, настав на розум».

Додамо, що з точки зору під поняття «новий рік» може потрапляти на будь-який день календаря. Астрономи відзначають, що з точки зору всі точки земної орбіти абсолютно рівноправні, і зовсім неважливо, яку з них приймати за початок відліку.

источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *